Pierwsza wizyta?


Czym jest Przeczytaj mnie:
Blog ten istnieje od roku 2010 i powstał z mocnego uczucia do książek i słowa pisanego. Zaleca się przy czytaniu popijać kawę z porcelanowej filiżanki.

Motto:
Zarówno najwyższa, jak najniższa forma krytyki jest pewnego rodzaju autobiografią - Oscar Wilde.

O czym tu przeczytasz:

Musisz wiedzieć, że nie piszę recenzji zgodnie z zasadami gatunku. Prędzej snuję historię o przeczytanej książce. W ten sposób recenzje zmienią się w opowiadania. Oczywiście, mówię w nich o czym była książka i jak mi się ją czytało, tylko robię to w dość specyficzny sposób.

Lubię z książek tworzyć przewodniki. Przygotowując się do podróży nie sięgam po spis Top 10 places to visit. Podchodzę do mojej biblioteczki i zastanawiam się - akcja której z książek miała miejsce tam, dokąd za chwilę wyruszę w podróż. A gdy już znam odpowiedź, tworzę plan podróży - na mapę wklejam cytaty, odnajduję miejsca, w których przesiadywali bohaterowie. I tak podróżuję - z książkami, legendami i własną wyobraźnią. A po powrocie opowiadam tutaj o mojej literackiej wędrówce.

Czasami przychodzi mi do głowy poza książkowy temat, o którym chciałabym porozmawiać. I tak właśnie powstały dokawniki – wpisy na tematy nieliterackie, bardziej codzienne, pełne znaków zapytania i emocji. Nie za długie, idealne do przeczytania w trakcie porannej kawy.

Poza tym znajdziesz na tym blogu także książkowe felietony o rzeczach związanych pośrednio i bezpośrednio z literaturą, relacje z różnych spotkań, festiwali i targów książki, przeróżne literackie zestawienia, wywiady, książkowy horoskop i inne dziwy.

Jeżeli szukasz czegoś konkretnego, spis treści na pewno Ci pomoże.

Miłej lektury!

W.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz