Pierwsza wizyta?

Czym jest Przeczytaj mnie:

Blog ten istnieje od roku 2010 i powstał z mocnego uczucia do książek i słowa pisanego. Zaleca się przy czytaniu popijać kawę z porcelanowej filiżanki.

Motto:

Zarówno najwyższa, jak najniższa forma krytyki jest pewnego rodzaju autobiografią - Oscar Wilde.

Znajdziesz tu:

Opowieści o książkach

Musisz wiedzieć, że nie piszę recenzji zgodnie z zasadami gatunku. Prędzej snuję historię o przeczytanej książce. W ten sposób recenzje zmienią się w opowiadania. Oczywiście, mówię w nich o czym była książka i jak mi się ją czytało, tylko robię to w dość specyficzny sposób. Zapraszam, do działu książkowego tędy.

Literackie wędrówki

Lubię z książek tworzyć przewodniki. Przygotowując się do podróży nie sięgam po spis Top 10 places to visit. Podchodzę do mojej biblioteczki i zastanawiam się - akcja której z książek miała miejsce tam, dokąd za chwilę wyruszę w podróż. A gdy już znam odpowiedź, tworzę plan podróży - na mapę wklejam cytaty, odnajduję miejsca, w których przesiadywali bohaterowie. I tak podróżuję - z książkami, legendami i własną wyobraźnią. A po powrocie opowiadam tutaj o mojej literackiej wędrówce. Jeżeli chcesz ze mną powędrować, zapraszam tędy.

Słowiańskie dziwy

Jeżeli lubisz wszystko, co związane ze słowiańskością i pogaństwem, to także doskonale trafiłeś. Często poszukuję w książkach starej wiary, magii ludowej czy pradawnych obrzędów. I jeżeli takowe znajduję, chętnie opisuję je tutaj i dodaję do mojego osobistego zbioru słowiańskich dziwów.

Jeżeli szukasz czegoś konkretnego, spis treści na pewno Ci pomoże.

Miłej lektury!

W.

1 komentarz:

  1. Ja swego czasu interesowałem się tematyką południc w naszym rodzimym folklorze. Pamiętam nawet, jak moja śp. babcia Helena, by nastraszyć kuzyna, wdziewała białe prześcieradło i udawała południcę. Kuzyn się przestraszył, a ja nie. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń