poniedziałek, 12 listopada 2018

Darmowe czytanie? Biorę to!

Książki za darmo! Znowu! Tak, tak, bo przecież rok temu Czytaj PL także raczyło nas tą cudną akcją. Jak tak dalej pójdzie to… jesień przestanie mi się kojarzyć ze starbucksową pumpkin latte, zapachem suszonych liści i smakiem ciasta urodzinowego, a zacznie z czytaniem. DARMOWYM!

No to zobaczmy, co dobrego dają nam do czytania w tym roku. Bo to nie jedna, nie dwie, ale aż dwanaście książek. DWANAŚCIE! (wybaczcie częsty caps lock, ale przy DARMOWYCH KSIĄŻKACH nie umiem inaczej!). A zatem, o to lista tytułów:
 1. Olga Tokarczuk Opowiadania bizarne
 2. Magdalena Grzebałkowska Komeda. Osobiste życie jazzu
 3. Christophe Galfard Wszechświat w twojej dłoni
 4. Anna Brzezińska Córki Wawelu
 5. Wojciech Chmielarz Cienie
 6. Anna Ficner-Ogonowska Okruch
 7. Remigiusz Mróz Hashtag
 8. Mark Bowden Polowanie na Escobara
 9. Joanna Jax Zemsta i przebaczenie
 10. Reni Eddo-Lodge Dlaczego nie rozmawiam już z białymi o kolorze skóry
 11. Ariely Dan Potęga irracjonalności
 12. John Flanagan Zwiadowcy. Księga 1. Ruiny Gorlanu
Jak widzicie są to same bestsellery, i to tak dobrane, by każdy znalazł coś dla siebie. Mnie osobiście bardzo kuszą Opowiadania bizarne. Ale rozważam też Hashtag Mroza – byłaby to pierwsza książka tego autora, po którą bym sięgnęła. I kuszą też Zwiadowcy


Ale powiecie, że minęło już 12 dni listopada, czasu na czytanie coraz mniej, a co w chwili, gdy miesiąc się skończy, a my nie skończymy lektury? Ha! Załoga Czytaj PL pomyślała o wszystkim i Ci, którzy nie ukończą książki na czas dostaną dodatkowe 7 dni. DODATKOWE 7 DNI!

Chwila, chwila… Co ja słyszę? Że to nadal mało czasu? Tak? No trochę fakt, tyle pysznych książek, czasu faktycznie mało, a chciało by się pochłonąć ich jak najwięcej. Ha! I na to też jest został wymyślony sposób! Bo niektóre z tych książek są także dostępne w wersji AUDIOBOOKA! Zatem można i czytać (słuchać) i sprzątać, spacerować, robić na drutach  albo rysować.

I pewnie teraz zapytacie, co zrobić, by mieć dostęp do tych wszystkich książek? Nic skomplikowanego. Pobieramy aplikację woblinka (jest darmowa i dostępna jak na iOS, tak i na Android), skanujemy kod z plakatu* i… CZYTAMY ZA DARMO!


Zapytacie pewnie, gdzie znaleźć taki plakat? A ja Wam powiem, że magiczna mapa wszystko podpowie. Co więcej, takie plakaty znajdziecie nie tylko w Polsce, ale i w Wielkiej Brytanii, i na Białorusi, a nawet w Nowej Zelandii! Mają rozmach… czytelnicy ;)

A gdyby moje tłumaczenie jak pobrać darmowe książki, było niejasne, to tutaj są wszystkie szczegóły krok po kroku wytłumaczone i wyjaśnione. Bierzcie i czytajcie! Ja lecę szukać plakatu, bo Bizarne czekają!

1 komentarz: