sobota, 23 grudnia 2017

Winter Wonderland Book Tag


Może gdzieś ta winter is coming, ale chyba nie u nas, w związku z tym sama postanowiłam ją przywołać umieszczając na blogu zimowy tag książkowy. Niech zima wie, że na nią czekamy. Szczególnie na jej śnieg sypiący się wielkimi płatami z nieba. Przy nim najcudowniej czyta się książki pod ciepłym kocykiem. Zatem zapraszam do wspólnego przywoływania zimy.

❄

1. Która książka jest tak ciepła i urocza, że ogrzewa twoje serce jak kominek?


Taką książką w tym roku jest dla mnie przeurocze Czerwone wilczątko. Kreska w tym komiksie jest tak słodka, że czytając go po raz pierwszy, bardziej skupiałam się na obrazkach, niż na samej treści. Przedstawienie małego wilczka idącego przez las było fenomenalnym pomysłem.

❄

2. Jaka jest twoja ulubiona świąteczna okładka?


Teoretycznie to na okładce Muzy niewiele odsyła nas do świąt, a jednak zawsze ona mi się z tym okresem kojarzyła, nie szukałam zatem białej, brokatowej okładki, tylko wybrałam właśnie tę. Czy Wy też widzicie tutaj święta?

❄

3. Siedzisz w wygodnym fotelu, w ciepłych skarpetach, przy kominku, z pyszną gorącą czekoladą i... co za GRUBEGO POTWORA czytasz?


Tak, wybrałam jako odpowiedź Harry'ego Pottera i Zakon Feniksa. Jest tak ogromny, że doprawdy nie mam pojęcia, jak ja go będę czytać, gdy w końcu się zabiorę za jego reread. A czytam głównie w drodze do/z pracy, zatem... dodatkowe kilogramy w kankenie witajcie!

❄

4. Zaczyna padać śnieg, więc postanawiasz urządzić bitwę na śnieżki. Z którym książkowym bohaterem ją stoczysz?


I tu Was zaskoczę. Wybrałabym na swoją przeciwniczkę Królową Śniegu. Tak, wiem, na wstępie pewnie nie miałabym z nią szans. Ale od dziecka marzę, by ją rozbawić i usłyszeć jej śmiech. A bitwa na śnieżki może być całkiem niezłym pretekstem ku temu.

❄

5. Niestety, ogień w kominku zaczyna gasnąć... Z jakiej książki wyrwiesz kilka ostatnich rozdziałów i wrzucisz je do ognia, by go podtrzymać?


Straszne pytanie dla mola książkowego, jednak ani przez chwilę się nie wahałam. Oczywiście będzie to Metro 2033. Przez całą książkę drżałam ze strachu, przeżywałam, zachwycałam się, zjadałam rogi poduszki, próbowałam tworzyć własne teorie i delektowałam się masą niedopowiedzeń. A przy kilku ostatnich rozdziałach dostałam niemal wszystkie odpowiedzi i rzuciłam książką w ścianę, bo owe odpowiedzi okazały się... okropne. Doprawdy, wolałabym, by autor pozostawił to wszystko niewyjaśnionym.

❄

6. Którą z książek, bliską twojemu sercu, wręczysz w te święta w prezencie komuś bliskiemu?


Ósme życie. Ta właśnie książka, przesiąknięta nie tylko Gruzją, ale i Rosją, powędruje pod choinkę, by znalazła ją tam... nie, nie powiem kto, toż ta osoba tu zagląda i pewnie zaraz ten wpis przeczyta i... nie będzie niespodzianki! Jestem pewna, że ta książka jej się spodoba! 

❄❄❄

I to tyle z zimowego tagu. Myślicie, że za chwilę wreszcie sypnie porządnie śniegiem? Może dla pewności przyłączcie się i tutaj w komentarzach umieśćcie swoje odpowiedzi na powyższe pytania. Zawsze to lepiej dmuchać na zim(n)ę.

8 komentarzy:

 1. Przeczytałabym sobie to "Czerwone wilczątko", ale jakoś cały czas zapominam o nim przy książkowych zakupach. :c Okładka "Muzy" rzeczywiście wygląda dosyć świątecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zapominaj o nim, warto. Skradnie Ci serducho po pierwszej stronie :)

   Usuń
 2. !. M. Musierowicz ,,Pulpecja"
  2. Dokładnie ta sama :D, uwielbiam ją
  3. A. Kamińska ,,Białowieża szeptem " - średnio gruba
  4. Z Włóczykijem, na pewno było by ciekawie ;)
  5. ,,Miasto ślepców" Saramago
  6. ,,Muza'' J. Burton

  OdpowiedzUsuń
 3. 1.Ania z Zielonego wzgórza-ciepła, pełna optymizmu rozgrzeje kazdego
  2.Gwiazdka na ulicy sezamkowej-piękna zimowa swiąteczna okładka
  3.Anna Karenina-to ci tomisko
  4.Orfeusz z Atrmaentowej trylogii-nie cierpię go !
  5.Podaruj mi miłość-mozna całą tą książką w piecu palic!
  6.Dotyk Julii- przeczytaj a znasz o mnie całą prawdę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karenina! O tak, tomisto takie, że zabić można. A ile w nim emocji!

   Fajowe odpowiedzi :D Szczególnie nr 5 :P

   Usuń