piątek, 10 lutego 2017

Książkowy horoskop na 2017 rok

Co czytać w tym roku? Czego unikać? Który ze znaków zodiaku w tym roku przeczyta najlepszą książkę w swoim życiu, a który trafi na okropnego gniota? Wszystkiego się tutaj dowiecie! Książkowe gwiazdy, które podyktowały mi ten tekst, nie kłamią! Uwaga, czytacie na własną odpowiedzialność…

Wodnikom w tym roku książkowe gwiazdy radzą skupić się na nowych początkach, pozrywać wszelkie stare więzi – doczytać niedoczytane książki, przestać czytać te, które czytać się nie dadzą, porzucić ambicje przeczytania Ulissesa czy Gry w klasy. Słowem, niech Wodnik odetnie pępowinę… I sięgnie po jakieś nowinki z tego roku. 1 marca zapowiadają premierę nowego Gaimana. Może to jest trop?

Rybom książkowe gwiazdy sugerują rozejrzeć się za nową ścieżką czytelniczą. Od lat zaczytujesz się w romansach? A może czas na kryminały?! Uwielbiasz horrory? Być może czas przewrócić wszystko do góry nogami i sięgnąć po dziewiętnastowieczną klasykę? Preferujesz lektury twardo stąpające po ziemi? A gdyby tak sięgnąć po coś fantastycznego?

Barany niech czytają to, co już czytają. Tako rzekły książkowe gwiazdy.

Bykom poleca się w tym roku wrócić do ukochanych lektur z dzieciństwa i nimi rozrzedzić książkową listę. Musierowicz? Lindgren? A może A.A. Milne? One tylko czekają –  książkowe gwiazdy wiedzą, co mówią!

Bliźniętom radzimy w tym roku przestać czytać i zacząć pisać. Koniec z podziwianiem innych, czas samemu wyjść na pisarską scenę! Książkowe gwiazdy obiecują wysłać sporo inspiracji i weny. Pustą, białą kartkę dołączą gratis.

Raki niech skupią się na tu i teraz. Niech ich wzrok nie wędruje do innych książek, tylko wiernie tkwi przy tej, którą właśnie czytają. Książkowe gwiazdy przestrzegają przed lekturowymi zdradami – najpierw jedna (do końca!), a dopiero potem druga – mówią. – Żadnych książkowych trójkącików!

Lwom książkowe gwiazdy przepowiadają dzikie szczęście w tym roku! Otóż to właśnie Lwy mają szansę trafić na najwspanialszą książkę, jaką w swoim życiu przeczytają! By to uczynić, poleca się często zaglądać do księgarni i wędrując między półkami, słuchać głosu swojego serca. Ważna rada: nie daj się zwieść ślicznym okładkom!

Pannom w tym roku radzi się przeczytać na nowo wszystkie książki Braci Grimm. Od początku do końca. Cały zbiór. Czemu? Panny dowiedzą się tego na końcu lektury. Książkowe gwiazdy wiedzą, co mówią.

Wagi niech określą płeć pisarzy, których czytają. Jeżeli najczęściej sięgają po dzieła spod męskiego pióra, niech zamienią je na książki autorstwa pań – i na odwrót. Książkowe gwiazdy sugerują tę subtelną modyfikację i obiecują niezwykłe literackie odkrycia.

Skorpionom książkowe gwiazdy nakazują zaprzestania wydawania pieniędzy na nowe książki i skupienie się na tym, co Skorpiony mają nieprzeczytane w domu. Zbytnia literacka zachłanność źle wpływa na czytelniczą duszę. Zabieg ten jest niezbędny, by osiągnąć harmonię wewnętrznej duchowej biblioteki.

Drogi Strzelcu, książkowe gwiazdy ubolewają, jednak nie mają dla Ciebie dobrych wieści. Otóż w tym roku trafisz na najgorszą książkę w swoim życiu. I nie da się tego uniknąć! Możesz uciekać przed brzydkimi okładkami, unikać nieznanych Ci wydawnictw i obczytywać wszystkie recenzje przed rozpoczęciem lektury, ale Twój los został przesądzony. W tym roku KSIĄŻKOWY GNIOT Cię dopadnie. Przykro nam. Na pocieszenie możemy zapewnić, że reszta lektur będzie o wiele bardziej bezpieczna i przyjemna.

Koziorożcu, w tym roku książkowe gwiazdy przestrzegają Cię przed pożyczaniem książek innym osobom! Jedną lub dwóch z nich możesz nie odzyskać. Uważaj! Jeżeli jednak chcesz zaryzykować, polecamy wyrobić własny ex libris w postaci pieczątki i oznaczyć nim wszystkie książki, nie tylko te pożyczane – jest to starożytni rytuał zapewniający bezpieczeństwo domowej biblioteczce.


Tako rzekły książkowe gwiazdy! Wierzycie im? ;)

22 komentarze:

 1. Jako bliźnięta wyczuwam groźbę. Za "karę" będziesz bohaterką mojego pierwszego kryminału, zobaczysz, doigrasz się ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Whoa! Ale, ale - będę ginąć, zabijać czy prowadzić śledztwo? :P

   Usuń
 2. Jestem wagą, a że czytam twórczość niemal samych pań, to chyba muszę to zmienić. Może być ciężko, ale aktualnie czytam powieść Mroza, więc nie znając horoskopu, coś podkusiło mnie do tego, więc nie jest źle. ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jako Skorpion muszę przyznać, że w tym roku kupiłam tylko jedną książkę i to na promocji :) Nie mam problemu z nadmiernymi zakupami, jednak dużo się wymieniam, czy wypożyczam z bibliotek, więc stosy nieprzeczytanych jednak są i to dość spore jak dla mnie :) Tym bardziej, że niektóre czekają ją kilka lat :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też jestem Skorpionem... I własnie walczę ze sobą by nie kupić nowych wydań Gaimana :P

   Usuń
 4. O cholera! jako lew mruczę ze szczęścia, no dwa razy nie trzeba mnie nakłaniać do chodzenia po księgarniach :P przecież gwiazdy kazały !!!

  Czyli z prezentem dla koziorożca trafiłam w 100 procentach :D


  Ach ach te gwiazdy <3 <3 <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem Panną i w tym semestrze mam zajęcia na uczelni o baśniach, na których jedną z lektur są Bracia Grimm. Przypadek?? Nie sądzę! :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Jako czytelnicza ryba ciekawy mam horoskop ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Pyszny horoskop! Jestem szalenie ciekawa tego Super - gniota mego czytelniczego życia :) Aż się nie mogę doczekać czegoś gorszego od... no, mniejsza z tym, od czego ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pochwal się koniecznie jak już na niego trafisz :D

   Usuń
 8. Pyszny horoskop! Jestem szalenie ciekawa tego Super - gniota mego czytelniczego życia :) Aż się nie mogę doczekać czegoś gorszego od... no, mniejsza z tym, od czego ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 9. Bracia Grimm? Nie będę się sprzeciwiać;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja jestem panna... aktualnie czytam właśnie baśnie braci grimm:)

  OdpowiedzUsuń
 11. jako panna pytam wróżkę : czy "baśnie braci grimm dla dorosłych" Pulmana się liczą? :D

  + zapraszam do siebie: wofidea.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń