poniedziałek, 5 grudnia 2016

TOP 10 nieksiążkowych prezentów


Nie od dziś wiadomo, że danie w prezencie książki zagorzałemu czytelnikowi jest nie lada wyzwaniem. Bo przecież to to może już mieć ten tytuł, który wybraliście. Albo gorzej – ktoś mu tę samą książkę już sprezentował, albo sprezentuje. I właśnie po to jest ten wpis – byście mogli dać coś przepięknego, książkowego, ale coś, co książką nie jest.

1. Do wysyłania

fot. Pracownia Pocztówek
Kosztuje zaledwie 1,50zł, a do tego jest to bardzo dobra jakościowo polska produkcja. Oczywiście mowa tu o pocztówce – bardzo książkowej pocztówce. Wiadomo, dla mola książkowego pocztówki mają nie tylko znaczenie sentymentalne, ale także bardzo praktyczne – można ich używać jako zakładek do książek, dekoracji przy książkowym regale albo lodówce.

Tę i inne książkowe pocztówki znajdziecie w Pracowni Pocztówek. Bardzo polecam. Osobiście mam już całą kolekcję i wszyscy moi bliscy dostaną po jednej (;

2. Do kąpieli

fot. Bazylia.pl
Wiecie, co wieczorem jest najcudowniejsze? Kąpiel z książką. A wiecie, co jest lepsze od tego? Kąpiel, gdy możemy książki nie trzymać, a postawić na wygodną półeczkę. Rozkosz wzrasta wtedy o co najmniej trzy levele. Jaaakby ktoś nie miał pomysłu na prezent dla mnie, to proszę uprzejmie, na tacy podaję.

3. Do stemplowania

fot. ze stoiska targowego Książka w mieście
Jest pewna tajemna prawda o molach książkowych… Prócz czytania, kochają stemplowanie – szczególnie swoich książek, ale podejrzewam, że gdyby mogli, stemplowaliby wszystko dookoła. Więc! Posiadanie własnego ex librisa jest dla nich jednym ze szczytów szczęścia.

4. Do przytulania

fot. Zszywka.pl
Bo jakże by bez tego? Wszak każdy szanujący się mol książkowy powinien mieć poduszko-książkę do przytulania, ślinienia się i spania na niej. Prezent doskonały, bo im więcej takich poduszek, tym lepiej.

5. Do wąchania

fot. Zszywka.pl
Genialność w postaci zapachu – czyli świeca o zapachu starych książek. Chyba najurokliwszy ze wszystkich tu zaproponowanych prezentów.

6. Do notowania

fot. Moleskine
Nie, nie o notesach tu będzie… A o NOTESIE! O moleskinie nad moleskinami, który zwie się Book Journal. To notes stworzony specjalnie dla mola książkowego, by właśnie tam mógł on zapisywać wszystkie przeczytane przez siebie książeczki, odnotowywać, czy mu się podobały itp. TAK, TEŻ TAKI CHCĘ!

7. Do czytania

fot. Gadżetomania
Zakładka pozwalająca czytać w nocy, pod kołderką czy w ciemnym pociągu/samolocie/autobusie. Cudowne rozwiązanie dla wszystkich, którzy albo lubią podróżować, albo nie śpią sami. Jest też oczywiście spory wybór lampeczek, które można przymocować na książkę i czytnik. Ale ta zakładka szczególnie zdobyła moje serducho.

8. Do noszenia

fot. Pinterest
Książka pod pachą? To nie wystarczy! Niech też będzie na szyi i otula, i grzeje, a co! Moda mola książkowego to ważna rzecz, trzeba mieć swój stajl, a ta chustka z pewnością zachwyci każdego faja książki i żaden nie będzie rozczarowany takim prezentem. ŻODYN!

9. Do przyklejania

fot. Dawanda 
Książki są pełne bardzo ważnych cytatów – jest to prawda znana nie od dziś. I by o tych cytatach nie zapomnieć, stworzono cud nad cudami – karteczki indeksujące przeróżnej maści, kształtu i faktury. I tego można molom dawać na kilogramy. Serio. Wiem, co mówię, znam się na tym (;

10. 
Do… do wszystkiego!

fot. Blessthisstuff
Ten ostatni prezent zostawiłam sobie na koniec. Jest to… lampka w kształcie książki. WIELOFUNKCYJNA! Jednak słowa jej nie opiszą, więc załączam tutaj filmik.A Wy? Jakie znacie jeszcze pomysły na książkowe-nieksiążkowe prezenty? (; 

6 komentarzy:

 1. O matko, ta półeczka do wanny jest genialna! Teraz chyba każdy książkoholik będzie chciał się w taką zaopatrzyć, koniec z kurczowym trzymaniem za okładkę w strachu, że czytana powieść zaraz wpadnie do wody! A te karteczki indeksujące są przesłodkie, uwielbiam takie gadżety :3

  Books by Geek Girl

  OdpowiedzUsuń
 2. O rany, o istnieniu niektórych z tych rzeczy nawet nie miałam pojęcia! A taką poduszką to bym nie pogardziła... :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Gadżety świetne dla nas moli książkowych :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie zachwyciła ostatnia propozycja :) Rewelacja!

  OdpowiedzUsuń
 5. O jeeeeny! Muszę mieć taką książkową poduszkę!

  OdpowiedzUsuń
 6. Zakochałam się w tej poduszce! Jak tylko znajdę odpowiedni materiał, zabieram się za szycie!

  OdpowiedzUsuń