poniedziałek, 2 maja 2016

Wyniki konkursu z księgarzem w tle

Majówka w pełni, ale księgarze stoją na straży książkowych krain i otwierają ich drzwi. A dzięki wam już wiemy, co będą robić tuż po ich zamknięciu… Słowem, czas na wyniki konkursu!

Kreatywność dopisała, jak zwykle. Pomysłów, kochani, wam nie brakuje i najchętniej obdarowałabym książkami wszystkich. Ale książek mamy tylko trzy i wędrują one do mistrzów, którzy podglądali przez dziurkę od klucza i poznali niecną księgarską tajemnicę!

Smutek aniołów wędruje do Agnes
która wiedziała, że…

…księgarze po zamknięciu księgarni zrzucają z półek książki, aż na podłodze zalega gruba warstwa woluminów. Kładą się na niej i tarzają mrucząc z lubością. Fikają koziołki, nacierają się książkami i wdychają ich zapach. Jak już się wytarzają i cali są przesiąknięci książkami, wstają, szybciutko ustawiają je z powrotem na półkach i idą do domu. A za nimi ciągnie się smuga zapachu, aż się wszyscy oglądają.

Seniorzy w natarciu wpadną do Barbary Kłodowskiej
która zgadła, że…

…po zamknięciu księgarni księgarz udaje się na obchód swoich włości... W obuwiu na miękkich podeszwach, bezszelestnie przemieszcza się miedzy regalami. Co jakiś czas delikatnie wyciąga z polki książkę, otwiera i sprawdza, czy wszystkie litery są na swoim miejscu... Bacznym okiem przygląda się ilustracjom, jakby obawiając się, czy postaci nie zamieniły się miejscami... Zamyka książkę, gładząc delikatnie okładkę i odkłada na miejsce... Tak, można zamknąć księgarnię, udać się na, spoczynek i wrócić rano.

Maestro z Sankt Petersburga zamieszka u Klaudyny
która zdradziła światu, że…

…księgarz po zamknięciu księgarni otwiera każdą z książek stojących na półkach. Musi przecież sprawdzić czy u bohaterów wszystko w porządku. Czy przypadkiem jakiś nieuważny klient nie zagiął roku kartki przygniatając koniec sukni pięknej pani z romansu. Czy krasnoludki z bajki na pewno bezpiecznie wróciły do swojej książki. I tak dalej i tak dalej. Na koniec mówi wszystkim postaciom dobranoc i sam odpływu w krainę snu! 

Zwycięzcom gratuluję! Księgarzom współczuję, że zostali tak szybko zdemaskowani!
Wyżej wymienione trzy osoby proszę o podesłanie na maila adresy.
I życzę zaczytanej majówki :)

I ślę uściski dla Księgarni Victoria, która była fundatorem naszej księgarskiej zabawy!
Wy też ją przytulcie ;)


3 komentarze: