piątek, 16 maja 2014

O tym, jak pocałowałam żabę

fot. Maciej Wagner

Wiadomo nie od dziś, że książki i fotografia to połączenie idealne. Jednak jeszcze lepszym jest duet fotografii i biblioteki. Właśnie coś takiego zorganizowała Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie podczas tygodnia bibliotek.

Book-Look – czyli profesjonalna sesja fotograficzna z w bibliotece. Wystarczyło zabrać ze sobą książkę i przyjść 12 maja do olsztyńskiego Starego Ratusza. A tam… Tam zaczynały się czary.
Uśmiechnięty fotograf – Grzegorz Wadowski – przegonił nas między półkami, strzelając nowymi pomysłami co sekundę. „Siadaj tu. Patrz tam. A teraz na mnie. Wstawaj.” Było czadowo.

Był jeszcze drugi fotograf – Maciek Wagner – swoim natchnionym spojrzeniem przyglądał się nam, pracował o wiele spokojnie, niemal rzeźbił ujęcie.

A roześmiana Sylwia z działu promocji WBP jak pszczółka uwijała się przy nas i łapała nowe ofiary do sesji fotograficznej.

Urszulka i Ja
fot. Grzegorz Wadowski

To była świetna akcja i niesamowicie kreatywnie spędzony czas. Bycie modelka nie zawsze jest łatwe, ale praca się opłaca. Wojewódzkiej należą się brawa na stojąco za zorganizowanie Book-Looku.

Pewnie chcecie zobaczyć, co wyszło, prawda? Na początku notki widzicie jak aktywnie pracuję nad zmianą gatunkową, czyli naiwnie liczę na to, że żaba z okładki zmieni się w księcia. Nie zmieniła się, ale spokojnie, prace trwają. A niżej macie dalsze owoce Book-Looku (klik i będzie powiększenie). Jak wam się podoba? 

fot. Grzegorz Wadowski
fot. Grzegorz Wadowski

Wspólne czytanie z moją Ulcią
fot. Maciej Wagner

Karczoch i my
fot. Maciej Wagner


Zdjęcia innych uczestników sesji Book-Look znajdziecie na facebookowym profilu WBP.
Koniecznie polubcie - nie tylko zdjęcia, ale i WBP!8 komentarzy:

 1. Piękne fotografie. Uwielbiam takie akcje bibliotek - bez wątpienia zachęcają do czytelnictwa ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne! Szkoda, że moja biblioteka nie robi takiej akcji. Muszę zagadać do moich ukochanych pań bibliotekarek:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny wpis. Piękne zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna akcja i piękne zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Szkoda, że moja zawierciańska biblioteka nie ma tak fantastycznych pomysłów na promocję czytania :). Zazdroszczę Olsztynowi!

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna sprawa. Widzę, że w Olsztynie naprawdę dzieje się czytelniczo i super, to piękne miasto, więc nastrój jest. A Twoje zdjęcia, szczególnie to z żabą - boskie. /Szufladopółka

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajna i śliczne zdjęcia, pomysłowe i bardzo mi się podobają, ale z żabką to zdecydowanie najbardziej czarodziejskie zdjęcie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czary mary i magia. Podoba mi się :)

  OdpowiedzUsuń