niedziela, 16 lutego 2014

Co w wiosennych książkach szeleści, czyli zapowiedziNo to zobaczmy, poszperajmy, przejrzyjmy, czym wydawnictwa nas porozpieszczają w ciągu najbliższych tygodni.


Ja osobiście nie mogę się doczekać nowej książki Lidii Miś. I nieważne, że jest dziecięca! "Odwiedzając czarownicę" też niby miała być dla dzieci, a oddałam jej swoje serducho. Tym razem pani Lidia zabiera nas za kulisy teatru...

"W pewnym teatrze lalek" - Lidia Miś

Data wydania: 23 lutego 2014


___

Olsztynianie już przebierają nóżkami, bo za chwilę, za momencik nowa książka Piotra Sendera i to jaka! Mili Państwo, nasz spokojny Olsztyn zmienia się w arenę dla powieści urban fantasy. Ach... czuję, że po tej książce będę bała się chodzić sama wieczorem po mieście.

Po drugiej stronie cienia - Piotr Sender

Data wydania:  Luty 2014


___

Wydawnictwo Znak tym czasem zabiera nas w podróż do Irlandii i szepnie na uszko legendy tego tajemniczego kraju. Już w marcu, czyli idealnie na wiosnę (o ile śniegiem nie sypie...) 

Za dziewiątą falą. Księga legend irlandzkich - Marie Heaney

Data wydania: 3 marca 2014


___

Znak kusi także nowym wydaniem "Niekończącej się historii". I choć poprzednie wydanie tej książki było arcydziełem, to wydawnictwo chyba chce stworzyć okładkę nad okładkami. Nieźle im idzie.

Nie kończąca się historia - Michael Ende

Data wydania: 26 lutego 2014


___

Media Rodzina przygotowała coś ciekawego na walentynki (czyli książkę już można znaleźć na księgarskich półkach od paru dni). „Gdy dwoje ludzi żyje razem, to jest im łatwiej, bo są razem, i jest im trudniej, bo są razem” - tak zaczyna się ta książka. Teoretycznie dla dzieci, praktycznie dla wszystkich, uczy i zachwyca ilustracjami.

Dwoje ludzi - Iwona Chmielewska

Data wydania: 14 lutego 2014


___

Nie mogę się doczekać, aż dorwę te książki. A póki jeszcze są w zapowiedziach, pójdę poszukać sponsora ;)


4 komentarze:

  1. "Za dziewiątą falą" mam, starsze wydanie - znakomicie napisana, lubię do niej wracać:)

    OdpowiedzUsuń
  2. "Nie kończąca się historia" to książka, którą od dawna chcę przeczytać. Chyba kupię starszej córce i się zmobilizuję:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Przepiękna historia, o wiele piękniejsza niż film :)

    OdpowiedzUsuń