piątek, 15 listopada 2013

Literacka gra miejska


Ale że jak? Że całe miasto gra? Czy tylko urzędnicy? I jak grać? Tłumem latać po Olsztynie? A do tego jeszcze to wszystko literacko? No bo… co to jest właściwie ta gra miejska?
A! Bo takie cuda tylko w Olsztynie. Tej jesieni w warmińskiej stolicy pisać każdy może! I to w jakim stylu! Całe miasto zamieni się w przyszłych noblistów i zdobywców Nike.
Gra zacznie się 18.11.2013r. o godzinie 17:00 i potrwa… aaaż do 16 grudnia. A teraz zerkniemy na facebookowe wydarzenie, które na bieżąco nas informuje o ciekawostkach z grą związanych i ściągniemy z niego instrukcję obsługi:PRZEBIEG GRY:
W miejscach będących punktami gry (lista na karcie gry) zostaną wcześniej ustawione pojemniki z karteczkami do losowania i będą czekały na graczy aż do 16 XII
1. Gracz odbiera kartę gry w Planecie 11
2. Udaje się (w sobie dogodnej kolejności oraz czasie) do miejsc wyznaczonych jako stanowiska gry - warunek - musi odwiedzić wszystkie do 16 XII
3. W każdym ze stanowisk losuje słowo/zwrot, które mają stanowić
a) potwierdzenie, że gracz zaliczył punkt,
b) być inspiracją do kolejnej części opowieści.
4. Wylosowane słowo/zwrot gracz wpisuje w wyznaczone na karcie miejsce i odznacza stanowisko na karcie gry, a obok dopisuje fragment opowieści zgodnie z porywami swojej wyobraźni i chęciami z owym zwrotem. UWAGA! Czasem wystarczy jedno zdanie :)
5. Po odwiedzeniu wszystkich stanowisk, gracz napisaną historię oddaje na mecie gry – filia nr 1

I zdradzę Wam, że grę można przejść tyle razy, ile dusza zabraknie. A i na inaugurację (18.11.2013r.) warto przyjść, bo… warto! W miejscach do odwiedzenia będą siedzieć nasi olsztyńscy mistrzowie pióra i służyć radą i dobrym słowem. Ale nie tylko! Bo gdy coś się zaczyna, pojawia się cała masa niespodzianek, więc bądźcie czujni i obecni.

Ach i zapomniałam Wam zdradzić tajemnicę – warto pisać jak najwięcej opowiadań, bo… te najlepsze zostaną wybrane do antologii. A zatem ołówki i pióra – baczność! Do startu! Gotowi? Pisać!

2 komentarze:

  1. Szkoda, że mieszkam na drugim końcu Polski xD Inicjatywa świetna!

    OdpowiedzUsuń
  2. Porządnie. Ołówki i pióra na pewno poczuły się docenione :) bo oni tam na tym facebooku tylko o długopisach wspomnieli ;p

    OdpowiedzUsuń