wtorek, 23 kwietnia 2013

Dzień Książki w OlsztynieCo można robić w Światowy Dzień Książki? Można uczcić go czatując na przeróżne promocje w księgarniach i na darmowe dostawy na portalach książkowych, można spędzić dzień w łóżku z wielkim kubkiem czekolady i ukochaną książką, można spotkać się z przyjaciółmi i o książkach pogadać, a można… pojechać do Olsztyna.
Olsztyn to takie urokliwe miasto w północno-wschodniej Polsce, na pewno kojarzycie. A skoro już kojarzycie, to warto żebyście wiedzieli, że to wcale nie jest malutkie ciche miasteczko, o nie! My potrafimy krzyczeć wniebogłosy, ale po kolei.Jak Olsztyn świętował Dzień Książki? Zaczął od przełamania stereotypów i z uśmiechem zawarł porozumienie między księgarzami i bibliotekarzami. Konkurenci? A skąd! Teraz łączy nas wspólny cel – otwieramy książki szeroko szeroko, by zachęcić tych „nieczytasiów” do literek, sylab i zdań. I właśnie dziś w Olsztynie Książnica Polska i MBP podpisali porozumienie i zawarli współpracę. Książki łączą wszystkich i wszędzie.A potem krzyczeliśmy wniebogłosy do olsztyńskiego nieba o tym, że „Olsztyn czyta!”. I u stóp naszego Ratusza czytaliśmy wspólnie książkę Artura Perez-Reverte, a potem każdy miał okazję przeczytać kawałeczek własnej ukochanej powieści. Z chmary głosów zlewających się w jeden piękny czytelniczy rój wyłaniał się Mikołaj Gogol, Virginia Woolf, „Nie kończąca się opowieść”, a nawet usłyszeliśmy francuskie nutki.Olsztyn czyta – teraz dowie się o tym cały świat. A warmińscy czytelnicy zostali nagrodzeni ogromnym tortem w kształcie książki, by każdy pamiętał, że czytanie jest ważne, ale czytanie i jedzenie to już droga prosto na rajski szczyt.

A wy jak spędziliście Światowy Dzień Książki?  

4 komentarze:

 1. poniekąd tak jak Ty :D i w tej chmarze głosów udało mi się przeczytać jedno zdanie do mikrofonu ;) i w ogóle fajnie było :D

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja w ogóle zapomniałam o Dniu Książki...

  OdpowiedzUsuń
 3. Wi, jak dobrze, że byłaś! A zdjęcia, które zrobiłaś, są super! Dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
 4. Święto Książki to taki dzień, który warto świętować w każdy sposób, super że Olsztyn nie zapomniał o książkach :)

  OdpowiedzUsuń