środa, 11 stycznia 2012

Każdy kot ma dwa końce - Przemysław Wechterowicz
Kot – jaki jest, każdy widzi. A najlepiej widzi go Przemysław Wechterowicz, autor niesamowitej książeczki, która o kocie prawdę Wam powie. Każdy z nas posługuje się na co dzień powiedzonkami. Przysłowia są na stałe związane z naszym życiem i uważane za trwałą część kultury. Niektóry nawet twierdzą, iż powiedzenia danego narodu stanowią nierzadko klucz do tajemnic jego mentalności.


A co ma wspólnego kot z przysłowiami? Na to pytanie odpowie Wam pan Wechterowicz, a raczej jego przecudowna książeczka. Malutka, bo liczy zaledwie 96 stron, a połowa z nich to przecudne ilustracje pani Anny Nowocińsiej-Kwiatkowskiej. Lecz nie liczy się ilość, liczy się jakość. A jakość tej książeczki jest niezwykła, bowiem koty ukazały w niej swe prawdziwe oblicze. To właśnie z „Każdy kot ma dwa końce” dowiecie się, że „gdzie kot nie może, tam człowieka pośle” oraz, iż nie należy „chwalić kota przez zachodem słońca”.

Tak, dokładnie tak. Połączcie przysłowia wraz z kocią wybitnością, a otrzymacie tę niesamowitą książeczkę. Najlepszy prezent dla każdego kociarza i filologa zajmującego się frazeologią. Jest to książka idealna, bo nie dość, że o kotach, to czyta się piorunem – założę się, że poświęciliście o wiele więcej czasu na przeczytanie mojej recenzji, niż na samą książkę. Nie wierzycie? Sprawdźcie sami!

I pamiętajcie… Nie wywołujcie kota z kuwety!


4 komentarze:

  1. Taka mała książeczka, a tyle radości.
    Bardzo dziękuję : )

    OdpowiedzUsuń
  2. :D:D:D nie mogę. "Nie wywołujcie kota z kuwety"? Ło matko :) Zabójcze. Chciałabym to przeczytać

    OdpowiedzUsuń